Omega 3 ALA je mastná kyselina, která se nachází v rostlinách (např. ořechy, semena) nebo rostlinných olejích. Hraje klíčovou roli v mnoha aspektech našeho zdraví a má prokazatelně pozitivní vliv na prevenci srdečních onemocnění a mrtvice.

Omega 3 ALA

Na tomto článku se v současné době pracuje. Brzy bude vydána důkladnější verze.

Pozorované geny

Polygenní dědičnost

Významné geny: FADS1, FADS2

Gen FADS1 je spojen s metabolismem několika omega-3 mastných kyselin, včetně kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny eikosapentaenové (EPA), kyseliny dokosapentaenové (DPA) a jejich prekurzoru kyseliny alfa-linolenové (ALA).

Gen FADS2 je úzce spojen také s metabolismem omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

O Omega 3 ALA

Omega 3 ALA je mastná kyselina, která se nachází v rostlinách (např. ořechy, semena) nebo rostlinných olejích. Hraje klíčovou roli v mnoha aspektech našeho zdraví a má prokazatelně pozitivní vliv na prevenci srdečních onemocnění a mrtvice. Je důležité vědět, že všechny omega 3 kyseliny (ALA, DHA, EPA) jsou odlišné a mají svá specifika.

Co se stane, když ji budete mít nedostatek?

Mezi příznaky nedostatku omega 3 ALA patří únava, problémy s pamětí, suchá kůže, výkyvy nálad, deprese a také problémy se srdcem a krevním oběhem.

Doporučení

Někteří lidé mohou být geneticky předurčeni k nižší míře přeměny ALA na EPA a DHA. To znamená, že potřebují více ALA než jiní, aby získali stejné výhody.

Zlepšete své zdraví

Získejte návod na zdravější a delší život. Díky Macromo testům odhalíte svá zdravotní rizika a co dělat pro jejich prevenci.

Chci lepší zdraví

Doporučení

Někteří lidé mohou být geneticky předurčeni k nižší míře přeměny ALA na EPA a DHA. To znamená, že potřebují více ALA než jiní, aby získali stejné výhody.

Zdroje

V současné době pracujeme na přípravě lepšího seznamu zdrojů a studií. Bude již brzy hotový!

Mohlo by vás zajímat