Omega 3 EPA je mastná kyselina obsažená ve většině ryb a mořských plodů. Bylo prokázáno, že kromě dalších zdraví prospěšných účinků snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Omega 3 EPA

Na tomto článku se v současné době pracuje. Brzy bude vydána důkladnější verze.

Pozorované geny

Polygenní dědičnost

Významné geny: FADS1, FADS2

Gen FADS1 je spojen s metabolismem několika omega-3 mastných kyselin, včetně kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny eikosapentaenové (EPA), kyseliny dokosapentaenové (DPA) a jejich prekurzoru kyseliny alfa-linolenové (ALA).

Gen FADS2 je úzce spojen také s metabolismem omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

O Omega 3 EPA

Omega 3 EPA je mastná kyselina obsažená ve většině ryb a mořských plodů. Bylo prokázáno, že kromě dalších zdraví prospěšných účinků snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Můžete ji znát jako doplněk stravy ve formě rybího oleje, který je zdrojem jak omega 3 EPA, tak DHA.

Co se stane, když ji budete mít nedostatek?

Nedostatek omega 3 EPA může vést ke změnám ve vlasech i k celé řadě dalších zdravotních problémů. Ačkoli se běžné testy na omega 3 běžně nepředepisují, pokud máte podezření na její nedostatek, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče nebo si nechte udělat krevní test, abyste zjistili hladinu omega 3 v krvi.

Doporučení

Omega 3 EPA lze získat z potravin, jako je losos, tuňák, pstruh, makrela, sardinky, ančovičky a sleď.

Zlepšete své zdraví

Získejte návod na zdravější a delší život. Díky Macromo testům odhalíte svá zdravotní rizika a co dělat pro jejich prevenci.

Chci lepší zdraví

Doporučení

Omega 3 EPA lze získat z potravin, jako je losos, tuňák, pstruh, makrela, sardinky, ančovičky a sleď.

Zdroje

V současné době pracujeme na přípravě lepšího seznamu zdrojů a studií. Bude již brzy hotový!

Mohlo by vás zajímat